více ZDE

Od lehké montované kruhové moderní dřevostavby po pasivní  kruhové moderní dřevostavby

Kruhové moderní dřevostavby vyrábíme v mnoha variantách od 4m až do 18m v průměru. S ohledem k typu užívání dodáváme kruhové domy v mnoha možných provedeních šíře stěn a střech. Tedy od jednoduchého kruhového domu, propojených dvou kruhových staveb , přes komplex propojených kruhových dřevostaveb s parametry nízkoenergetického či dokonce pasivního domu se zelenou střechou.

DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ-BUNGALOVY NA KLÍČ-SRUBOVÉ DOMY-ROUBENKY Trio

Výhody – kruhové moderní dřevostavby

Pokud jste ještě neprostudovali výhody kruhových staveb a „nezkoukli“ ilustrativní fotky z realizací výrobců „roud house“ ve světě, navštivte naše informativní stránky jurty dřevostavby.cz nebo pinterest. Věříme, že vás přesvědčí o přednostech domů kruhového tvaru a pomohou vám dotvořit si představu o konečné podobě vašeho budoucího domova, zahradní nebo víkendové chaty, stylové pracovny, kanceláře, relax centra, školícího nebo rekreačního střediska…

Osvědčeno staletími

Proč si naši předkové stavěli své obydlí do kruhovitého tvaru? Dívali se kolem sebe a viděli vejce, měsíc, kmeny stromů, kameny – to, co bylo součástí okolního přirozeného prostředí. Kruhové stavby mají dlouhou tradici ve všech kulturách, iglú, teepee, tholy, rotundy, rondovaly, jurta…

Vysoká stabilita

Na kruhové moderní dřevostavbě existují desítky propojených bodů kolem dokola, nejčastěji v namáhaných místech.  Za „dávných časů“ byly spojovací materiály provazy, kůže či vinná réva. U moderní dřevostavby nám dnes materiály dovolují spojovací prvky jako jsou např. soustavy radiálních ocelový kruhů, ocelové konzole, seismické a Hurricane vazby, šrouby nebo ocelové lana – spojením jednotlivých strukturálních dílů dá budově jedinečnou kombinaci flexibility a pevnostních vlastností, které způsobí, že budou výrazně bezpečnější v náročných povětrnostních podmínkách, jako jsou zemětřesení, extrémní vítr a husté sněžení.

DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ-BUNGALOVY NA KLÍČ-SRUBOVÉ DOMY-ROUBENKY

 

 

Originální interiér

Vzhledem k tomu, že v prostoru moderní dřevostavby a kruhových domů jako takových nejsou nutné žádné nosné zdi, prakticky neexistuje žádné omezení tvorby půdorysů interiéru. Od malých, útulných pokojů až po velké, otevřené prostory.

kruhová dřevostavba, kruhový dům interier

 

 

dřevostavby na klíč - solo

 

Vkusné kombinace

Kruhový tvar moderní dřevostavby umožňuje prakticky po celém obvodu kombinovat obytný prostor s neobytným jako jsou terasy, pergoly, zimní zahrady, verandy, balkony atd.

DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ-BUNGALOVY NA KLÍČ-SRUBOVÉ DOMY-ROUBENKY

Snadné propojení

Moderní dřevostavby nebo jiné kruhové domy mohou být na sebe napojeny. Stejné výhody bezpečnosti, průtoku vzduchu a teploty se vztahují na skládané kruhové sestavy jurt vedle sebe.

dřevostavba na klíč, kruhový dům na klíč quartet

Teplo a akustika

Díky architektuře kruhového prostoru moderní dřevostavby dochází uvnitř k přirozené tepelné dynamice. Z toho důvodu není potřeba použít žádnou vnější energii pro oběh teploty. Funguje to následovně – ohřátý vzduch přirozeně v kruhovém domě stoupá, až dosáhne izolovaného stropu. Pohybuje se nahoru klenutým stropem moderní dřevostavby, dokud nedoputuje ke  středovému střešnímu oknu, které je chladnější. Vzduch reaguje tím, že se ochladí a klesá směrem k podlaze, dále napříč prostorem ke stěnám a stoupá opět nahoru ke světlíku. Takto neustále cirkuluje vzduch a teplota v domácnosti kruhové stavby.

Rovněž akustika kruhového prostoru v jurtě je jiná než u čtvercového nebo obdélníkového. Křivka změkčuje zvuky uvnitř budovy, takže je ideálním místem pro odpočinek či pro společenské akce nebo poslech a přehrávání hudby. Tvar také zabraňuje hluku pronikajícímu z venčí. Zvukové vlny se rozptýlí, jakmile se zalomí kolem budovy kruhové dřevostavby.

Dřevo na kruhové moderní dřevostavby si zpracováváme ve vlastních provozech

Naše pilařská výroba, tesařská a truhlářská dílna od samotného kmene rozřeže, usuší, ohobluje, zakrátí, připraví veškeré prvky podlahy a konstrukce včetně vnitřního i vnějšího opláštění, vyrobí nábytek do celého interiéru, okna, dveře a světlík. Proto můžeme nabídnout kompletní „dřevěný“ servis za zajímavé ceny bez „subdodavatelských vícenákladů“.

Realizace – lehké montované moderní dřevostavby od A do Z

Od nás je každý dům originál…

MODERNÍ DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ-BUNGALOVY-SRUBOVÉ DOMY-ROUBENKY

Provádíme realizace od montovaného domku  po kruhové pasivní  dřevostavby na klíč. Na základě typu provedení jsme schopní vypracovat potřebné podklady ke stavbě – od základního modelového nákresu po projektovou dokumentaci včetně všech statických výpočtů dle platných norem a dalších nutných dokumentů, na  základě kterých  můžete požádat o stavební povolení. Dle dokumentace vyrobíme podlahovou a nosnou konstrukci a postavíme včetně vnitřního obkladu, izolace, dveří, oken, světlíku. Součástí realizace může být také vnější dřevěná modřínová fasáda, stylový interiér, dubová podlaha, zelená střecha nebo terasa z odolného modřínu evropského. U domů s tepelnou izolací stěn a stropu dodáme včetně komínové průchodky a nerezového komínu. Můžeme poradit, jaké krbové kamna pro kruhové domy jsou nejvhodnější.

Soběstačné kruhové domy - kruhové dřevostavby na klíč

více ZDE

autor návrhu: Ing. arch. Miloš Černý – ČERNÝ ATELIER

 

0 Comments